Nyelviskola

Alapítványunk által működtetett oktatási intézmény

A Heliopolis Alapítvány nyelviskolát működtet Budapest belvárosában, ahol állai gondozásban nevelkedő és hátrányos helyzetű gyermekeknek és fiatal felnőtteknek nyújt térítésmentes képzéseket.

Magasan képzett és tapasztalt tanárok nyújtanak magán és csoportos oktatást, így a tanulók fejlődése kiemelkedő. A nyelviskola felkészítést tart érettségi vizgára, nyelvvizsgára és elmaradás esetén felzárkóztatást.

A magán képzés segít a tanulni vágyóknak azokra a területekre fókuszálni, amelyekre a leginkább szükségük van, mint például a szaknyelv, és lehetőségük van saját tempójukban teljes figyelem mellett tanulni. A csoportos oktatás alkalmával megtanulnak együttműködni a többi diákkal így személyiségük is nagy mértékben fejlődik.

A nyelviskola lehetőséget biztosít a kiválasztott hátrányos helyzetű gyermekeknek, hogy angolul tanuljanak, nyelvvizsgát tegyenek, ingyen részt vegyenek a iskola által szervezett rendezvényeken és megismerkedjenek diákjaival, kik magánszemélyek, családanyák, diákok, cégvezetők stb. Így lehetőségük van különböző emberekkel megismerkedni, tapasztalni egy másik légkört és ezáltal szélesebb látókört kiépítve látni a világ egy másik oldalát is.